Jak nauczyć się projektowania graficznego za darmo?

Jeśli chcesz nauczyć się projektowania graficznego za darmo, istnieje wiele sposobów na znalezienie darmowych kursów online. Niektóre z najlepszych to darmowe kursy oferowane przez creative pro, Envato i Coursera. Ponadto, możesz również znaleźć kursy na UC San Diego lub innych najlepszych uniwersytetach za darmo. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie zacząć, rozważ przeczytanie tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji. Zebraliśmy pięć najlepszych darmowych kursów online.

Coursera

Jeśli szukasz darmowego sposobu na naukę projektowania graficznego, istnieje kilka opcji. Możesz zapisać się na kurs Coursera’s Graphic Design Specialization, który jest darmowy przez pierwsze dwa miesiące i pochodzi z certyfikatem, który można udostępnić. Możesz również zapisać się do Skillshare, platformy do nauki online, która oferuje dwumiesięczny bezpłatny okres próbny. Istnieje miesięczna opłata, ale członkostwo jest porównywalne z Netflix.

Kursy są bardzo wszechstronne i wypełnione wartościową zawartością. Każda sesja składa się z wielu lekcji wideo i pracy kursowej, a każda klasa jest kompletna z forum dyskusyjnym. Będziesz miał dostęp do wszystkich materiałów kursu, a także możliwość stworzenia cyfrowej tablicy zwanej „podróżą”, aby zorganizować swoje notatki. Otrzymasz również certyfikat na koniec kursu, więc możesz pokazać innym swoje umiejętności.

Darmowe kursy Coursera są bardzo proste do naśladowania i nauczą cię podstaw projektowania graficznego. Kurs jest ograniczony, ale to wciąż warta uwagi opcja, jeśli interesuje Cię tworzenie szybkich infografik lub wykresów. Kursy Coursera mogą również nauczyć Cię, jak tworzyć motion graphics i poprawić swoje umiejętności w zakresie marketingu w mediach społecznościowych. Możesz ukończyć te kursy w dowolnym momencie, tak długo jak masz komputer.

Jest wiele korzyści z podejmowania kursów online, ale główną zaletą darmowych kursów jest to, że możesz uzyskać dostęp do materiałów kursu bez płacenia grosza. Większość kursów zawiera również lekcje wideo, lektury i ćwiczenia praktyczne. Możesz również zapisać się do społeczności internetowej, aby połączyć się z innymi studentami, którzy biorą udział w tych samych zajęciach co Ty. Koszt płatnych kursów to zazwyczaj 39 dolarów.

Envato

Jeśli szukasz sposobu na naukę projektowania graficznego, możesz znaleźć kilka kursów na Envato. Większość kursów jest prezentowana w formie pokazów slajdów, więc można łatwo przejść od jednego tematu do drugiego. Dostęp do kursów można uzyskać za darmo, ale należy pamiętać, że niektóre kursy są nieakredytowane. Dlatego warto obejrzeć reklamy, zanim zaczniesz z nich korzystać. Jeśli szukasz sposobu, aby nauczyć się projektowania graficznego za darmo, istnieje kilka sposobów, aby twoje doświadczenie było jak najbardziej przyjemne.

Na szczęście istnieje wiele darmowych samouczków projektowania na Envato. Możesz zacząć od przeglądania ich artykułów „How-To”. Te artykuły są świetnymi zasobami, ponieważ skupiają się na wspólnych wyzwaniach projektowych i oferują pro wskazówki, jak je pokonać. Na przykład, możesz dowiedzieć się jak przenosić grafikę wektorową pomiędzy Adobe Illustrator i InDesign. Możesz także znaleźć setki filmów na różne tematy, w tym projektowanie koszulek, projektowanie logo i wiele innych.

Dla początkujących, istnieje kilka darmowych samouczków na Envato Tuts+. Większość z tych kursów jest bardzo praktyczna, począwszy od Photoshopa po projektowanie stron internetowych. Kursy zawierają zazwyczaj około dwóch godzin wideo. Te tutoriale są zorganizowane wokół konkretnych projektów i pochodzą z instrukcjami krok po kroku i zrzutami ekranu. Możesz znaleźć cały zarys kursu na Envato Tuts+, jeśli szukasz dobrego przeglądu podstaw projektowania.

Innym świetnym sposobem na naukę podstaw projektowania jest zapisanie się do Envato Elements, usługi subskrypcji dla projektantów. Strona oferuje ogromną bibliotekę aktywów projektowych, w tym obrazów, czcionek, teł i innych. Treść na stronie jest wolna od tantiem, więc możesz sprzedać gotowy produkt, jeśli jesteś z niego zadowolony. Możesz również znaleźć zasoby edukacyjne i narzędzia do zarządzania biznesem.

Creative Pro

Jeśli jesteś zainteresowany nauką projektowania graficznego za darmo, masz wiele opcji. Możesz zapisać się na kurs online, który nauczy Cię podstaw tej dziedziny. Kursy online są często dobrze zorganizowane i dostarczają Ci narzędzi, które pozwolą Ci odnieść sukces w tej dziedzinie. Możesz również znaleźć filmy na YouTube, aby nauczyć się tajników projektowania graficznego. Niezależnie od tego, czy uczysz się poprzez oglądanie, czy słuchanie, YouTube zapewnia szeroki zakres samouczków, które możesz wykorzystać do nauki podstaw branży.

Tutoriale online mogą być niezwykle pomocne podczas nauki korzystania z określonego programu. Na przykład strona Creative Pro zawiera obszerną sekcję „How-To”. Filmy i artykuły są skierowane do początkujących projektantów, ale zawierają również porady i wskazówki od doświadczonych projektantów. Można na przykład nauczyć się przenoszenia grafiki wektorowej z programu Adobe Illustrator do programu InDesign za pomocą prostego samouczka online. Artykuły „How-To” można również przeszukiwać, więc można użyć Google lub innej wyszukiwarki, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Jeśli wiesz już, jak korzystać z programu Photoshop, rozważ wzięcie kursu Adobe Photoshop Mastery. Kurs opiera się na podstawach programu, w tym jak powiększać obrazy bez zniekształceń, przetwarzać partiami wiele obrazów i eksportować obrazy do projektowania stron internetowych. Innym darmowym kursem online jest CreativeLive. Strona ta jest wiodącą szkołą projektowania online, z ponad 100 tutorialami na ekranie i wideo. Kursy te są prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, więc możesz czuć się pewnie, że uczysz się z wiarygodnego źródła.

Niektórzy ludzie wolą wziąć kurs z certyfikatem. Kursy te uczą podstaw danej dziedziny w krótkim czasie. Biorąc ten kurs, nauczysz się korzystać z Adobe Illustrator i Photoshop. Po opanowaniu tych narzędzi możesz zdecydować się na zastosowanie ich w swojej karierze. Możesz również nauczyć się korzystać z Adobe InDesign i Illustrator poprzez program certyfikatów. Po zdobyciu podstawowych umiejętności, będziesz w stanie tworzyć skuteczne projekty projektowania stron internetowych.

UC San Diego

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o projektowaniu graficznym, UC San Diego oddział edukacji ustawicznej oferuje wiele programów certyfikatów. Programy te są przeznaczone dla pracujących dorosłych i mogą być szybko zakończone. Programy certyfikatów nie wymagają zazwyczaj więcej niż cztery klasy i mają na celu przygotowanie Cię do pracy na poziomie podstawowym w projektowaniu graficznym. Niektóre programy oferują również specjalizację w określonych branżach. Oto kilka przykładów bezpłatnych zajęć oferowanych w dzielnicy.

Uniwersytet Kalifornijski w San Diego jest publiczną instytucją opartą na badaniach naukowych, skoncentrowaną na studentach, zaangażowaną w zapewnienie możliwości edukacyjnych wszystkim ludziom. Znajduje się wśród 15 najlepszych uniwersytetów badawczych na świecie i jest uznawany za swoje zaangażowanie w zaangażowanie obywatelskie i mobilność społeczną. Nie ma innego uniwersytetu, który koncentruje się na nauczaniu, badaniach, usługach i zaangażowaniu społecznym tak mocno, jak UC San Diego. Oparty na społeczności model nauki na UC San Diego pozwala studentom wziąć udział w projektach, które są istotne dla ich społeczności i świata.

Aby stać się lepszym projektantem, musisz najpierw opanować zasady projektowania wizualnego i poznania. Zasady te są niezbędne do tworzenia pięknych, przyjaznych dla użytkownika stron internetowych. Zajęcia online UC San Diego oferują różnorodne tematy i mogą być ukończone w ciągu ośmiu miesięcy. Studenci mogą przesłuchać darmowe kursy lub zapisać się na zweryfikowany kurs, aby uzyskać dostęp do pełnego pakietu kursów. Możesz zapisać się na jeden lub więcej kursów, aby określić, który program będzie najlepiej pasował do Ciebie.

Czy jesteś zainteresowany projektowaniem stron internetowych lub projektowaniem graficznym, UC San Diego oferuje wiele opcji dla tych, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową. Ten program certyfikatów wyszkoli Cię we wszystkich metodach i narzędziach projektowania graficznego i przygotuje Cię do przyszłej pracy w tej dziedzinie. W ciągu 11 miesięcy możesz ukończyć cały program, realizując projekt capstone. Nauczysz się również tworzyć animowane filmy, oceny heurystycznej i testów A/B.

MIT

MIT OpenCourseWare to świetny sposób na naukę projektowania graficznego za darmo online. Możesz uzyskać dostęp do ponad dwóch tysięcy darmowych kursów, w tym podręczników online, wykładów i wykładów wideo, i nie musisz się zapisywać ani płacić miesięcznego abonamentu. Kursy OpenCourseWare są darmowe i nie wymagają certyfikatu ukończenia. Możesz też kończyć kursy we własnym tempie, nie martwiąc się o brak zadań czy oddanie niekompletnej pracy.

Kurs jest podzielony na moduły, które ułatwiają naukę. Każdy moduł posiada wiele ćwiczeń. Zaczyna się od podstawowego wprowadzenia do projektowania graficznego i buduje stamtąd. Studenci mogą zastosować to, czego nauczyli się podczas kursu do swoich profesjonalnych portfeli. Płatny kurs zawiera również projekt końcowy, w którym studenci muszą opracować przewodnik rozwoju marki od podstaw. Kurs jest prowadzony przez Michaela Worthingtona, znanego projektanta graficznego i instruktora.

W uzupełnieniu do MIT, istnieje kilka innych uniwersytetów, które oferują darmowe kursy online. CalArts oferuje kurs projektowania graficznego, który jest jednym z czterech kursów z serii poświęconej skutecznej komunikacji. Program został zaprojektowany tak, aby był dostępny dla szerokiego grona osób. Nie jest konieczne posiadanie wcześniejszej wiedzy na temat projektowania. Poznasz podstawy branży, a także triki i techniki projektowania. Kurs zawiera również ćwiczenia praktyczne, które pomogą Ci udoskonalić Twoje umiejętności.

Jeśli jesteś nowy w świecie projektowania graficznego, SkillShare jest świetnym źródłem informacji. Oferuje darmową próbę i wiele kursów, które mogą poprawić twoje umiejętności. Wiele kursów jest również darmowych, więc warto sprawdzić stronę, aby zobaczyć, które z nich będą dla Ciebie najbardziej pomocne. Istnieją dziesiątki kursów online do wyboru i łatwo jest znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom i zainteresowaniom.